Legenda
Oryginalny styl, oryginalne składniki
Grodziskie to jedyny polski styl piwa – to piwo, które narodziło się w naszym kraju. To polski wkład w historię i rozwój piwowarstwa na świecie.
Tradycyjnie oryginalne Piwo Grodziskie było warzone tylko w jednym miejscu - w Grodzisku Wielkopolskim. Warzone zgodnie z grodziską recepturą: na wodzie z Grodziska, grodziskich drożdżach i słodzie pszenicznym dymionym drewnem dębowym.
Zwane niegdyś „polskim szampanem wśród piw”, ze względu na wysokie wysycenie naturalnym CO2, dzięki powtórnej fermentacji piwa w butelce, jego perlistość oraz wyjątkowy smak.
Grodziska woda
od wieków jej właściwościom przypisuje się unikalny smak piwa z Grodziska Wielkopolskiego. Skład mineralny wody grodziskiej idealnie wydobywa goryczkę w piwie i przyczynia się do kształtowania jego pełni smakowej.
Słód pszeniczny dymiony
specjalnie przygotowywany słód pszeniczny - ułożony na siatkach i powoli suszony dymem drewna dębowego. Ta rzemieślnicza i pracochłonna metoda suszenia nadaje naszemu słodowi szlachetnego, dymionego charakteru.
Grodziskie drożdże
to sekretny składnik, który był przez lata utrzymywany przez piwowarów, z myślą o odrodzeniu grodziskiego stylu piwa. To specjalny szczep drożdży górnej fermentacji używany wyłącznie do fermentacji piwa grodziskiego. Do fermentacji naszego piwa używamy oryginalnych drożdży grodziskich, które są „prawnukami” drożdży używanych przez wieki do warzenia tego wyjątkowego piwa.
Polski chmiel
aromatyczny chmiel Tomyski, który idealnie komponuje się z dymionym słodem i przywołuje najlepsze wspomnienia o piwie z Grodziska Wielkopolskiego.